Novel

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42
23.09.2010 00:26:50

 

Canım kızlarım! Odanıza geldiğimde mışıl mışıl uyuyordunuz. Sevgili Çilek! Seni uyandırmadan önce, dün depodan çıkarttırdığım elektrikli sobamızın fişini prize takarak odanızın ısınmasını sağlamaya çalıştım. Zira siz birazdan kalkıp üstünüzü giyinirken üşüyebilirdiniz. Seni uyandırdım ve sen doğruca banyonuza gittin. Bu yıl sana BONJOUR diyordum. Fransız Lisesine başlamıştın ve bundan dolayı oldukça mutlu görünüyordun.

Salona gidip sabah karanlığını aydınlatmak için ışığı açtım ve sana nesquick’li süt hazırlamak için mutfağa girdim. Bu arada sende okul kıyafetini giyinmiştin. Yeşil ve kırmızılı ekose eteğin, bembeyaz gömleğin ve ördek başı yeşili süveterinle, özenle taranmış saçlarınla harika görünüyordun. Mırıldanarak kahvaltı masasına oturdun. ‘Anne! Midem bulanıyor!’ dedin. Yeni bir okula başlaman seni böyle etkilemişti. Sabahları, evden çıkarken hep miden bulanıyordu.. Çok fazla oralı olmamaya çalıştım. Nesquıck’li sütün bittiğinde daha iyi görünüyordun. Bu yıllarda çok moda olan ‘minnie’li çantan akşamdan hazırlanmış ve antreye konmuştu. Dişlerini fırçaladıktan sonra pembe, seni şekere benzeten rüzgarlığını giydin, çantanı sırtına takıp heyecanla servis arabanı beklemek üzere blok kapısının önüne indin. Tabii ben de pencereye koştum zira hayatımın en keyifli anları sizi sabahları odanızdaki pencereden okulunuza uğurlamaktı. Seni uğurlarken kabus dolu geçen iki yılı hatırladım birden, oldukça önemli bir enerji kilitlenmesi yaşamıştım, size ulaşamıyordum, size karşı olan sorumluluklarımı yerine getirmek şöyle dursun, kendim olamıyordum bir türlü, Tanrı’ya şükürler olsun ki size yetecek kadar enerjiniz vardı ve o enerjiden bana da aktarıyordunuz. Kardeşin ve sen zor zamanlar geçirdiniz fakat bunun yanında bana iki koltuk değneği olabilmeyi de ihmal etmemiştiniz. Size nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum, sevgili kızlarım.....Kendimi ifade etme yeteneğim şartları zorlasa da anne-evlat mesajlarının cankurtaran işlevi gördüklerini anlamak beni bir nebze olsun rahatlatıyordu. Çiçeklerim! Her ne durumda olursanız olun, enerjinizinin kontrolünü elinizde tutun! İşte o zaman sağlıklı ve gerçekten mutlu olabilirsiniz. Enerji tasarrufu diye bir şey var; insan bedeni için. Bunu yeni öğreniyorum ben, zira benim enerji verişlerim bütün sınırlarımı zorlamış, bedenimdeki enerji sistemi kördüğüm olmuştu, iki yıl sürdü ve de daha tam açılmış değil, aç açabilirsen!

Saat yediydi ve sen servis arabana binip gözden kayboluncaya kadar pencerede kaldım. Elma çoktan uyanmış ve babasının yanına gitmişti ve birlikte mışıl mışıl olmuşlardı. Yanağına bir öpücük kondurarak uyandırdım.